Apycom jQuery MenusCo je Svetol ?Vďaka výskumu a skúsenostiam spoločnosti Naturex Svetol® spája v sebe blahodarné vlastnosti kávy v rastlinnom koncentráte s potvrdeným efektívnym zoštíhlovacím a a skrášľovacím účinkom. Svetol® je prírodný bezkofeínový výťažok zo zelenej kávy, bohatý na aktívne zložky. Výťažok sa získava z nepražených zrniek kávy variety Robusta (Coffea canephora robusta Pierre), vďaka čomu má Svetol® jedinečné zloženie. Jeho účinnosť je klinicky dokázaná. Špecifické zloženie Svetol® -u bolo podrobne preskúmané. Tieto štúdie dokázali prítomnosť chlorogénových kyselín zo zelenej kávy.

chlorogénove kyseliny sú prítomné v rôznych bežne konzumovaných potravinách. Hlavným zdrojom chlorogénovych kyselín je však káva, ako to vidno z tabuľky nižšie:

Potravina

Veľkosť vzorky

Celkové množstvo chlorogénovych kyselín (v mg/vzorka)

Čerešňa

200g

Medzi 94 a 520

Jablko

200g

Medzi 10,8 a 213,4

Kiwi

100g

Medzi 60 a 100

Artičoka

100g

45

Baklažán

200g

Medzi 10 a 13

Slivka

200g

Medzi 136 a 1 100

Zalievaná káva

200ml

Medzi 524 a 730

Instantná káva

200ml

Medzi 288 a 858

Zdroj: Phenolics in food & nutraceuticals, Shahidi F and Naszk M, 2003. Biodisponibility and antioxidant effects of phenolic acids of coffee, Lafay S, 2005.

 

Pozitívny vplyv chlorogénovych kyselín na naše zdravie je dokázané množstvom vedeckých štúdií. Práca Richelle a kolektívu dokazuje antioxidačný účinok chlorogénovych kyselín z kávy. Navyše, výsledky ukazujú, že antioxidačný účinok je približne dvojnásobne taký silný ako v prípade horúcej čokolády. Práce Bandyopadhyay a kolektívu a Jiang a kolektívu rovnako dokazujú blahodarné účinky chlorogénovych kyselín na naše zdravie.

Svetol® je bohatý na chlorogénove kyseliny. Jedna 400 mg dávka Svetol® -u sa rovná ekvivalentu 3 až 6 šálok kávy (v závislosti od kvality kávy a spôsobu jej prípravy). chlorogénove kyseliny však nie sú jedinou aktívnou zložkou Svetol® -u. Svetol® takisto obsahuje kyselinu kávovú, veľmi dobre známu pre jej antioxidačný účinok. Výskumy realizované spoločnosťou Naturex ukázali, že kyselina kávová vykazuje silný antioxidačný účinok a významne obmedzuje oxidáciu lipidov v pečeni. Svetol® je preparát s výnimočným a jedinečným zložením. Jeho zloženie zaručuje neprítomnosť určitých molekúl, prítomných v káve, ktorým veda pripisuje potenciálne škodlivé účinky na naše zdravie, najmä pri zvýšenej konzumácii. Z tohto dôvodu Svetol® garantuje absenciu cafestolu a kahweolu a nižší obsah kofeínu aký by obsahovala štvrťka šálky kávy.